Indeks 04. Nowy indeks nazwisk do „Herbarza Polskiego” Adama Bonieckiego. (E-book PDF)

Indeks 04. Nowy indeks nazwisk do „Herbarza Polskiego” Adama Bonieckiego. (E-book PDF)
Autor Marek Woliński
Stron 192
Format A5
Oprawa Edycja elektroniczna - E-book PDF
Rok wydania 2012
ISBN 9788362055241
Dostępność produkt dostępny
Cena 49,90 zł

Nowy indeks nazwisk do "Herbarza Polskiego" Adama Bonieckiego opracowany przez Marka Wolińskiego jest uzupełnieniem indeksu autorstwa Szymona Konarskiego, wydanego w 1993 roku.

Nowy indeks nazwisk do "Herbarza Polskiego" Adama Bonieckiego obejmuje zweryfikowany indeks nazwisk od Aaron do Makomaski występujących w tomach I-XVI Herbarza Bonieckiego wraz z tomem XVII "Uzupełnień i sprostowań".

Indeks Szymona Konarskiego obejmuje nazwiska od Makomaski do Żyżniewski, czyli te, które pojawiają się w opisach poszczególnych rodów, natomiast nazwiska odpowiadające hasłom Herbarza Polskiego (od Aaron do Makomaski) wymienione są alfabetycznie z podaniem tomu i strony, na której umieszczone jest opracowanie danej rodziny.

Ukazujący się obecnie Nowy indeks nazwisk do "Herbarza Polskiego" Adama Bonieckiego dostarcza dodatkowych informacji. Trzonem niniejszej pracy jest zweryfikowany indeks obejmujący nazwiska od Aaron do Makomaski wraz z uzupełnieniami i poprawkami do indeksu Konarskiego. Konarski nie dokończył swojego indeksu, pomijając kilka ostatnich stron tomu "Uzupełnień" (tomu XVII). Pominięte przez niego nazwiska umieszczone zostały w niniejszym Nowym indeksie.

Nowy indeks nazwisk do "Herbarza Polskiego" Adama Bonieckiego może być także pomocnym uzupełnieniem elektronicznego wydania Herbarza polskiego dokonanego przez dr. Marka Minakowskiego. Praca Minakowskiego dostarcza jedynie informacje pozwalające na określenie położenia poszukiwanego nazwiska w obrębie rozdziału dotyczącego np. rodziny X. Jeśli trafimy na osobę wymienioną w danym rozdziale, która nie jest spokrewniona z rodziną tam opisywaną, to czeka nas przeglądanie materiału z kilku lub kilkunastu stron. Przy korzystaniu z Nowego indeksu mamy podaną dokładnie stronę, która nas interesuje.

Nowy indeks nazwisk do "Herbarza Polskiego" Adama Bonieckiego zawiera 11 685 haseł, ze wskazaniem stronic, na których dane nazwisko występuje. Umożliwia to szybkie odszukanie informacji w materiale źródłowym, w całości dostępnym w Internecie. Prezentowany indeks osobowy pozwala na odkrycie historii wielu nazwisk szlacheckich.

Dostawa na adres e-mail po złożeniu zamówienia, opłaceniu otrzymanego zwrotnie rachunku i poinformowaniu o dokonanej wpłacie.

Uwaga: zakupione pliki przesyłamy zabezpieczone indywidualnym hasłem.

Indeks 04. Nowy indeks nazwisk do „Herbarza Polskiego” Adama Bonieckiego. (E-book PDF)

Indeks 04. Nowy indeks nazwisk do „Herbarza Polskiego” Adama Bonieckiego. (E-book PDF)

Cena 49,90 zł